Léčba močové inkontinence (stresová, hyperaktivní měchýř/urgentní)

Cvičením proti inkontinenci

Cílem terapie je posílit svaly pánevního dna, které mají zásadní význam pro dokonalý uzávěr močového měchýře a močové trubice.

Navštivte naše odborné pracoviště v Praze, kde vám pomůžeme, zbavit se těchto nepříjemných obtíží.

Inkontinence je tak citlivé téma, že se o něm pacientky samy ostýchají hovořit. Místo toho aby jej řešily, přestanou se smát, obávají se kýchnout nebo jít s přáteli do restaurace, kvůli častému chození na toaletu.
 

Pro konzultaci nás kontaktujte na 602 777 701

Odborníci v Rehabilitaci Rehasport vám poskytnou kvalifikovanou radu a pomohou s řešením vaší citlivé situace.
 

Jak léčba inkontinence probíhá

Terapii předchází podrobný kineziologický rozbor, který hodnotí postavení pánve, rozvíjení páteře a sakroiliakálního skloubení, dechový vzor, odchylky páteře v rovině sagitální (hyperlordoza, hyperkyfoza) a frontální (skolióza), zapojení svalů pánevního dna v souhře s dalšími svaly patřící do hlubokého stabilizačního systému páteře. Kineziologický rozbor se doplňuje o palpační vaginální vyšetření, které zhodnotí sílu a vytrvalost svalů pánevního dna. Palpační vyšetření lze doplnit o vyšetření perineometrem, které nám umožní vyšetřit stejné parametry jako palpačním vyšetřením, pouze redukuje subjektivitu vyšetření.

Vlastní terapie vychází z kineziologického rozboru. V případě zjištěných odchylek zvolí fyzioterapeut vhodný terapeutický plán doplněný nácvikem aktivace svalů pánevního dna. Po zvládnutí základního cvičení, se pacient snaží tyto svaly aktivovat při běžných denních činnostech. Dokonalé zapojení svalů pánevního dna vede k bezpečnému uzávěru močové trubice a močového měchýře a tím k pozitivnímu ovlivnění močové inkontinence.

Při nácviku aktivace svalů pánevního dna lze pozitivně ovlivnit i fekální inkontinenci, sexuální dysfunkce, funkční sterilitu, kostrčový syndrom, bolesti zad, prolaps pánevních orgánů!!!

Objednejte se na:

602 777 701

602 777 725

Nepřehlédněte

Advent začal a vy stále nevíte, čím…

Rehabilitace Rehasport se podílela…