KINESIOTAPING, TEMTEX KINESIOLOGY TAPE

Kinesiotaping je metoda, využívající jedinečně navrženou elastickou pásku. Metoda může být aplikována a kinesio tape nošen mezi jednotlivými terapiemi k prodloužení terapeutického účinku léčby. Kinesiotaping je způsob léčby založený na tělu vlastních reparačních procesech. Účinnost se projevuje díky aktivaci nervové a oběhové soustavy. Metoda vychází z poznatků kinesiologie, jakožto vědy uznávající význam těla a pohybu při rehabilitaci a běžném životě. Proto je tento funkční taping nazýván „kinesio“ taping. Svaly neslouží jen k pohybu těla, ale také řídí žilní oběh a lymfatický tok, tělesnou teplotu, atd. Z tohoto důvodu jakékoliv selhání správné svalové funkce vyvolá nejrůznější druhy zdravotních obtíží. V důsledku tohoto, kinesiotaping věnuje velkou pozornost významu svalové funkce pro aktivaci tělu vlastních léčebných mechanismů.

Kinesio tape byl vyvíjen od roku 1973 japonským chiropraktikem dr. Kenzo Kasem a jeho týmem. Úplně první aplikace kinesio tapu byla na pacienta s kloubním onemocněním. Zjištění, že elastický tape pomáhá jako externí podpora svalům a přidruženým tkáním, vytvořilo zcela nový přístup k léčbě svalů, fascií, kloubů, vazů, šlach, nervů a orgánů. Prvních 10 let byl dlouhou dobu kinesio tape využíván hlavně orotopedy, chiropraktiky a ostatními lékařskými obory. Velice brzy na to byl kinesio tape použit u olympijských volleyballových hráčů v Japonsku. Novinka se rychle rozšířila mezi atlety Japonska, U. S. A., Evropy, Jižní Ameriky, Austrálie a ostatních asijských států.

Je-li sval přetížený nadměrnou zátěží, není schopen úzdravy a vznikne zánět. Sval je teplý, oteklý a ztuhlý, což vede k únavě. Prostor mezi kůží a svalem je stlačen a výsledkem je omezení průtoku krve a lymfy. Tlak také drážní receptory bolesti pod kůží, které dají signál mozku a člověk následně ucítí typickou svalovou bolest. Tradiční pevný tape by tyto patologické podmínky ještě zhoršil, protože je vyvinut k fixaci, omezení pohybu v segmentu a tím i průtoku krve a lymfy. Kinesio tape je vyvinut na zcela jiné filozofii- dovoluje volný rozsah pohybu s cílem umožnit svalovému systému těla se samo léčit biomechanicky.

TEMTEX kinesiology tape je roztažitelný na 140-160% své klidové délky a po uvolnění tahu se vrátí zpět na svůj původní rozměr, což předurčuje kinesio tapu schopnost pracovat v souladu s měkkými tkáněmi. Díky elasticitě, dojde po aplikaci kinesio tapu v protažení tkání ke zvrásnění tapu a tím i kůže. Což je patrné po vrácení segmentu do neutrální pozice. Zvrásněním dojde k nadzvednutí kůže, snížení tlaku, zlepšení toku krve a lymfy, redukci bolesti.
 

Vlastnosti TEMTEX kinesiology tapu:

Je vyroben z vláken 100% bavlny, která ve svém průřezu obsahují elastický polymer zaručující smrštění kinesio tapu zpět na svou původní délku po uvolnění tahu.

Neobsahuje latex, lze ho tedy považovat za hypoalergenní.

Již na podkladovém papíru je s 10-15% předpětím.

Lze ho napnout na 140-160% klidové délky v podélné ose.

Přilnavost zajišťuje termosenzibilní lékařská pryskyřice.

Tloušťka a hmotnost je podobná lidské pokožce.

Je prodyšný, voděvzdorný, umožňuje běžnou hygienu.

Umožňuje aplikaci nosit 24 hodin denně, maximálně 5 dní.

Umožňuje plný rozsah pohybu narozdíl od klasických fixačních tapů.
 

Hlavním efektem TEMTEX kinesiology tapu je:

podpora svalů (zkvalitnění kontrakce oslabených svalů, redukce únavy přetížených svalů, snížení možnosti zranění a křečí, zvýšení rozsahu pohybu a zmírnění bolesti);

obnovení toku lymfy a krve (snížení tepla a zánětlivých exsudátů ve tkání, redukce zánětu a bolesti);

aktivace endogenního analgetického systému;

korekce kloubních problémů (centrace kloubu díky normalizaci svalového tonu, zlepšení rozsahu pohybu a snížení bolesti).


zpět

 

Objednejte se na:

602 777 701

602 777 725

Nepřehlédněte

Druhý díl se zabývá správnou…

Tématem videa je "Jak na správnou…