FAQ Rehabilitace

Potřebuji doporučení lékaře?

Nepotřebujete. Na pracovišti Rehabilitace Rehasport poskytují terapii fyzioteraputi s vysokoškolským vzděláním v oboru fyzioterapie nebo s vyšším odborným vzděláním s atestací v oboru fyzioterapie s pravomocí poskytovat péči v oboru fyzioterapie bez odborného dohledu. Za výkon povolání fyzioterapeuta se považuje činnost v rámci preventivní, diagnostické, léčebné a rehabilitační péče v oboru fyzioterapie. Doporučení lékaře je nutné pouze na pracovištích, kde se výkony fyzioterapeutů vyúčtovávají zdravotní pojišťovně.

Mohu se u vás objednat přes FT poukaz, tedy na pojišťovnu?

Ošetření "na pojišťovnu" neprovádíme.

Hradí ošetření/vyšetření pojišťovna?

Nejsme smluvním partnerem zdravotních pojišťoven, jejichž koncept neumožňuje zdravotníkům pracovat kvalitně. Aby bylo možné poskytovat nadstandardní rehabilitační péči s individuálním přístupem, pracujeme mimo systém veřejného zdravotního pojištění. Úhrady za fyzioterapeutické výkony jsou tedy realizovány prostřednictvím přímé platby.

Kolik mě bude ošetření/vyšetření stát?

V Rehabilitaci Rehasport platíte de facto za čas, nikoliv za jednotlivé úkony fyzioterapeuta. Hodina terapie stojí 700 Kč, 30 minut 350 Kč. Na první návštěvu doporučujeme přijít na 60 minut z důvodu vyšetření před zahájením vlastní terapie. Přesnější údaje o výkonech fyzioterapeuta a fyzikální terapii (vysokovýkonový laser, přístrojová lymfodrenáž, ultrazvuk, elektroterapie...) nalezenete v sekci ceník.

Jaká je u vás čekací doba?

Pokud jste časově flexibilní, lze mnohdy terapii uskutečnit již následující den. Pokud máte speciální časové požadavky, tak v horizontu týdne.

Potřebuji s sebou dokumentaci od lékaře nebo nález z rentgenu,
CT / magnetické rezonance?

Pokud nějakou zdravotní dokumentaci/nález z rentgenu/CT/MR máte, vezměte ji/jej s sebou. Pokud nemáte, není nutná/ý. Diagnóza klienta se stanovuje na základě klinického vyšetření klienta fyzioterapeutem, nikoliv na základě snímku. Nálezy ze zobrazovacích metod neslouží k určení diagnózy, ale k vyloučení zlomeniny, nádoru či jiných závažných strukturálních změn.

Jak se k vám dostanu?

Autem: Výjezd z dálnice D1 exitem 8, po vjezdu na kruhový objezd sjedete 1. výjezdem na silnici III. třídy a přes Čestlice se dostanete do Benic. Parkování zdarma přímo před budovou rehabilitace.

MHD: Z centra Prahy je nejpohodlnější cestování vlakem z hlavního nádraží do Uhříněvsi (směr Benešov u Prahy, Strančice), kde rovnou přestoupíte na autobus 265 nebo 325, vystoupíte na zastávce Benice, přímo před budovou rehabilitace.

Ze stanice metra Háje autobusem linky 267 na zastávku Nové náměstí, kde přestoupíte na autobus linky 325 nebo 265, který jede až do Benic. Ze stanice metra Opatov autobusem linky 328 na zastávku Čestlice, Albert hypermarket, kde přestoupíte na bus číslo 325, který jede až do Benic.

Pro klienty z blízkého okolí (Lipany, Kolovraty) doporučujeme procházku turistickými cestami (necelé 2km) nebo autobus linky 265. Zastávka Benice je hned před budovou rehabilitace. Z Průhonic je nejpřímější cesta autobusem linky 385 na zastávku Čestlice, Albert hypermarket, kde přestoupíte na linku 325 a vystoupíte na zastávce Benice.

Objednejte se na:

602 777 701

602 777 725

Nepřehlédněte

Druhý díl se zabývá správnou…

Tématem videa je "Jak na správnou…